Pripeljite se na Zimsko pravljico na Bled s pravljičnimi vlaki

Bled, 19. 11. 2018
Bled je v zimskem času posebej očarljiv. V praznično obarvanem vzdušju oživijo pravljični liki, ki
pričarajo prelepe praznične trenutke. Pravljični junaki vas bodo pospremili že na praznično okrašenem
vlaku na poti iz Nove Gorice. Škratka z Dežele ljudskih pravljic Bled bosta otroke s pravljico in igricami
pospremila do Bleda. 

Vse sobote in nedelje v decembru, bo prazničen vlak še posebej ugoden za družine: 40 % popust za starše in
brezplačno za otroke do 12. leta. Na Bledu se lahko sprehodite ob jezeru do centra (3 km) ali pa se do centra popeljete s pravljičnim avtobusom, ki bo na poti med železniško in avtobusno postajo naredil postanek na Blejskem gradu (1 EUR/odrasli, otroci do 12. leta v spremstvu staršev brezplačno).

Vaša družinska dogodivščina pa se v centru Bleda šele začenja.
Za lažjo odločitev smo vam pripravili izbor najzanimivejših aktivnosti. Ker je prazničen čas še posebej čaroben za vaše najmlajše, so te za vse otroke do 12. leta brezplačne (ob predložitvi kupona, ki ga dobite na vlaku od škatkov)*.
- Obiščite Zimsko pravljico na praznični Jezerski promenadi in Poštni urad decembrskih mož. >
- Na Blejskem drsališču z razgledom na terasi Kavarne Park vabimo otroke na drsanje. Starši pa ob pogledu na otroško veselje brezskrbno posedite ob kavi in slavni originalni blejski kremni rezini. >
- Lahko se odpravite na ogled Blejskega gradu in uživate v čudovitem razgledu. >
- Za vodne užitke obiščite bazene Wellnessa Živa v Rikli Balance hotelu. >

Odhod pravljičnega vlaka iz Nove Gorice ob 11:20

Povratek s postaje Bled Jezero ob 17:06 in 19:34

Primer cene povratne vozovnice Nova Gorica - Bled s popustom: 7,90 € (za odraslo osebo)

Natančen vozni red vlaka preverite na spletni strani www.slo-zeleznice.si. 

Z železniške postaje Bled Jezero do središča Bleda se lahko pripeljete z avtobusom (1 € po osebi za odrasle v eno smer). 
In sicer bo z železniške postaje bo do središča Bleda zapeljal ob 13:15, z vmesnim postankom na parkirišču pod Blejskim gradom. V povratku bo odhod avtobusa z glavne avtobusne postaje Bled ob 16:25 (za odhod vlaka ob 17:06 iz postaje Bled Jezero) in ob 18:45 (za odhod vlaka ob 19:34), z vmesnim postankom na parkirišču pod Blejskim gradom.

Možnost sprehoda ob jezeru - 3 km v vsako smer.


Ob vračanju na vlaku ni animacijskih aktivnosti.

Vozni red vlaka
Nova Gorica – Bled
Nova Gorica 11:20
Solkan 11:23
Plave 11:35
Anhovo 11:39
Kanal 11:43
Avče 11:50
Most na Soči 11:59
Podmelec 12:05
Grahovo 12:18
Hudajužna 12:27
Podbrdo 12:36
Boh. Bistrica 12:45
Nomenj 12:50
Boh. Bela 13:00
Bled Jezero 13:05

Priporočamo nakup vozovnice vsaj 1 dan prej. Število mest je omejeno.
Plačljivi t: 1999; e: potnik.info@slo-zeleznice.si

Vaše zanimanje lahko delite s klikom na uradni objavi dogodka na Facebooku.

Prijava na e-novice

Bled MyWay vam omogoča, da na enem mestu zberete, pregledate in rezervirate vse aktivnosti pri ponudnikih.
Oblikujte si svoj oddih na Bledu po svoje.

Dodajanje aktivnosti

Vsebine se med brskanjem po spletni strani dodajajo same ali pa jih s klikom dodajte sami.

Izberite aktivnost

S klikom na X odstranite tiste aktivnosti, ki vas ne zanimajo.

Preverite ponudbo

S klikom na gumb boste lahko na enem mestu izbrali ponudnika željene aktivnosti in jo rezervirali.